2013/12/10

Auta zabytkowe: gdzie szukać?

Jak się nie szuka, to zwykle samo wpada w ręce. Jednak jeśli już zdecydujemy się na coś konkretnego, to okazuje się, że zakup wcale nie okazuje się takim łatwym zadaniem. Znasz to skądś? Ta sama zasada dotyczy także zabytkowych aut.

 

Aby podejść do tematu kompleksowo trzeba nastawić się na kilka źródeł, najlepiej korzystać ze wszystkich jednocześnie.

 

I. Internet – podobno w sieci jest wszystko… Jednak znalezienie dobrego oltimera to wiele miesięcy poszukiwań. Najlepiej przeglądać kilka serwisów jednocześnie, a wśród nich e-bay.com, mobile.de, craigslist.org. Nie należy lekceważyć naszego allegro.pl oraz forów tematycznych.

 

II. Stowarzyszenia i kluby – nieraz jeden z członków zamierza pozbyć się z jakiegoś powodu swojego auta. Zwykle jednak więź jaka jest między nim, a autem sprawia, że „rozwód” nie przychodzi łatwo. Aby zmniejszyć ból, dotychczasowy właściciel nie chce oddać swojej „laluni” w niepewne ręce, które mogłyby zrobić jej krzywdę. W pierwszej kolejności warto się kierować właśnie do klubów i stowarzyszeń. Można kupić taniej, dostać garaż części jeszcze zanim zostanie wystawione ogłoszenie.

 

III. Wyspecjalizowane firmy – jeśli ktoś nie ma zbyt wiele wolnego czasu potrzebnego na szukanie wymarzonego auta może skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy. Sposób dobry, ale zabiera radość z poszukiwań… no i bardziej dziurawi kieszeń.

Jeśli znacie inne sprawdzone sposoby na znalezienie oltimera – piszcie w komentarzach! Tekst będzie aktualizowany na bieżąco.

 

fot. Flickr/Hugo90