2013/12/24

Porsche Citroen 911 DS – powstanie auto idealne?

Co się stanie jeśli połączone zostaną dwa najbardziej charakterystyczne samochody w historii motoryzacji? Wiele wskazuje, że wśród sympatyków klasycznych aut rodzi się nowy trend.

 

 

Finezja jaką można zauważyć wśród fanów oldtimerów chyba nie przestaje zaskakiwać. Obok wytrawnych kolekcjonerów, którzy preferują wyłącznie oryginalne auta (takie, jak wyjeżdżały z fabryki), można wyróżnić kilka innych motofilozofii. Pisałem już o budowaniu klasycznych pojazdów na bazie nowoczesnych podzespołów, sporo emocji wzbudzają Hot Rody, czyli klasyki z potężnymi silnikami (więcej na ten temat). Nie pominę również pasjonatów sportów samochodowych w wykonaniu classic.

 

W ostatnim czasie rysuje się kolejny trend – nazwijmy to motoindywidualizm twórczy. Z moich obserwacji wynika, że jest on odpowiedzią na „współczesne czasy”, w których coraz większe znaczenie ma personalizacja. Widać to doskonale w poczynaniach producentów – Jaguar zaczął oferować model XJ ze specjalną grawerowaną tabliczką wewnątrz według życzenia klienta. Krok dalej poszedł Opel ze swoim nowym modelem „Adam”, który oferuje gigantyczną ilość możliwości wyposażenia. Ile dokładanie? Do września 2013 roku dostępnych było 61 000 możliwych wariantów nadwozia oraz ponad 82 000 opcji stylistycznych wnętrza, ale ilość opcji już została zwiększona, pewnie teraz ciężko je zliczyć…

 

W poszukiwaniu auta idealnego

Jak zatem ten motoidywidualizm twórczy przeniósł się na kolekcjonerów? Przecież wielu z nich już dawno restaurowali auta według własnych pomysłów…

Otóż wydaje się, że nowy trend w motoryzacji klasycznej mogą stworzyć… Niemcy (to chyba nikogo nie może dziwić). U naszych zachodnich sąsiadów powstała firma Brandpowder, która specjalizuje się w projektach niekonwencjonalnych. Świat o nich usłyszał po tym jak połączyli Citroena DS z Porsche 911. Ale to nie jedyne ich dzieło. Trudno powstrzymać się o słów uznania dla twórców. W tym wszystkim jedno pytania wydaje się najważniejsze: czy kiedyś powstanie auto na bazie kilku, kilunastu klasyków, które będzie idealne nawet w najdrobniejszym detalu?

 

Projekty Brandpowder:

 

911 DS

Porsche Citroen 911 DS fot. Brandpowder

atelier_valdeig_911ds_low

Citroen Porsche 911 DS fot. Atelier Valdeig

Mercedes 300 SL Roadster W 198 fot. ATELIER VALDEIG

Mercedes 300 SL Roadster W 198 fot. ATELIER VALDEIG

Mercedes 300 SL Roadster W 198 fot. ATELIER VALDEIG

Mercedes 300 SL Roadster W 198 fot. ATELIER VALDEIG

 

  

 

Jeden komentarz on “Porsche Citroen 911 DS – powstanie auto idealne?”

  1. admin

    test