2014/12/17

Kobiety jednak parkują lepiej niż mężczyźni?

Według  badania przeprowadzonego przez APCOA Parking, kobiety parkują szybciej niż mężczyźni. Czy to jest w ogóle możliwe?

 

 

Czytając wyniki badań, przeprowadzonych przez studentów Duale Hochschule Baden-Württemberg (DHBW), nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Po analizie zachowań setek kierowców w Kolonii, Frankfurcie, Stuttgarcie i Karlsruhe dotyczących manewru parkowania okazało się, że kierowcom w wieku 18 do 25 lat parkowanie samochodu zajmuje średnio 22 sekundy. Z kolei kierowcy w grupie wiekowej 55-65 lat, średnio potrzebują na taki manewr 15 sekund.

 

Badanie oceniało również ilość ruchów kierownicy potrzebnej każdej grupie do wykonania manewru. Okazało się, że osoby w wieku od 55 do 65 lat potrzebują 1,6 ruchu kierownicą, aby zakończyć parkowanie, natomiast ich młodsi koledzy średnio wykonują 1,8 ruchu. Warto podkreślić, że elektroniczne czujniki parkowania okazały się prawdziwymi „żarłokami czasu”. Średnio kierowcy przy użyciu tego typu rozwiązania parkowali „aż” 21 sekund.

 

Kobiety „szybsze” od mężczyzn

 

W bezpośrednim porównaniu płci okazało się, że kobiety szybciej parkują od mężczyzn. Panie potrzebuje zaledwie 17 sekund na zaparkowanie, podczas gdy mężczyźni manewr wykonują trzy sekundy dłużej. Na uratowanie honoru mężczyzn – faceci  wykonują nieco więcej ruchów kierownicą podczas do parkowania (1.5) w porównaniu do kobiet (1,62).

 
Inicjator badania – APCOA ma centralę w Niemczech. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest zarządzanie parkingami oraz organizacja stref płatnego parkowania na ulicach miast. Firma działa w 13 krajach Europy i zarządza około 1,3 mln miejsc parkingowych na ponad 7400 obszarach w Europie.

 

Trudno odnieść się do tych „rewelacji”. Niewykluczone, że akurat nasi zachodni sąsiedzi rzeczywiście są tak niezdarni za kierownicą. Ciekaw jestem czy badaniom poddano również jakość parkowania oraz okoliczności wykonywania manewru, bo na pewno nie sprawdzano parkowania tyłem…

 

Kto powiedział, że kobiety nie potrafią parkować?

 

 

Tej pani poszło też nie najgorzej, trudniej będzie innemu kierowcy…

 

 

Z takich powodów panuje mit o kobietach niepotrafiących parkować

 

 

Źródło: Apcoa Parking

  

Jeden komentarz on “Kobiety jednak parkują lepiej niż mężczyźni?”

  1. Adam

    Szczerze wątpię by kobiety lepiej parkowały od mężczyzn 🙂